Elektromobilność

Od 2017 roku kiedy uruchomiliśmy pierwszą stację ładowania samochodów elektrycznych PGE zespół specjalistów pracuje nad rozwinięciem infrastruktury stacji ładowania w Polsce oraz wykreowaniem usług związanych z elektromobilnością. Obecnie stacje ładowania samochodów elektrycznych PGE działają w dziesięciu miastach w Polsce. 

Zobacz stronę www.pgemobility.pl

 

Akceleracja startupów

Akcelerator PGE jest partnerem dla młodych firm technologicznych i twórców innowacji, aktywnie ich poszukuje i buduje relacje. Celem działalności Akceleratora jest współpraca ze startupami i wprowadzanie ich rozwiązań do naszej grupy energetycznej. Dzięki Akceleratorowi powstają innowacyjne produkty i usługi, które wdrażamy w działalności Grupy PGE.

Akceleratora PGE przedstawiamy tutaj www.akceleratorpge.pl

 

Smart Energy

Inteligentne urządzenia Smart Energy pozwalają na kontrolę i optymalizację zużycia energii elektrycznej w domu, z poziomu mobilnej aplikacji. Prowadzimy teraz wyjątkowy program pilotażowy, którego celem jest budowanie świadomości energetycznej oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań z segmentu smart energy.

Projekt Smart Energy przedstawiamy tutaj: www.wlaczsienaprzyszlosc.pl

 

Nowe technologie i modele biznesowe

Innowacyjność jest elementem łączącym wszystkie strategiczne cele Grupy PGE. Dlatego obserwujemy trendy i zjawiska technologiczne na świecie po to aby dokonywać skutecznych wyborów przy ich wprowadzaniu do działalności Grupy PGE. Nowe technologie i modele biznesowe wywierają ogromny wpływ na biznes energetyczny. Mam świadomość, że to istotna szansa zarówno dla polskiej gospodarki, jak i energetyki.

pgene_site