PGE Nowa Energia znajduje się w samym centrum Grupy PGE, dlatego może zaproponować swoim partnerom wsparcie w szerokim zakresie aktywności.

 

CO DAJEMY?

ROZWÓJ – kontynuacja procesu rozwoju produktu po akceleracji, możliwość dalszej współpracy 

MENTORZY – wsparcie przedsiębiorców i inwestorów  dysponujących unikalnymi kompetencjami biznesowymi (określanie modelu biznesowego i modelu komercjalizacji, rozwój produktu)

NETWORKING – dostęp do szerokiego grona osób i organizacji, którzy mogą w sposób znaczący przyczynić się do rozwoju produktu lub technologii

WERYFIKACJA – ocena produktu lub technologii po testach w środowisku przemysłowym

INFRAKSTRUKTURA – dostęp do infrastruktury Grupy PGE (testowanie produktu lub technologii w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, wsparcie procesu rozwoju produktu)

WIEDZA – wsparcie ekspertów branżowych (zwłaszcza w zakresie oceny pomysłu, wsparciu procesu rozwoju produktu lub technologii)

Nasze zaproszenie do współpracy kierujemy przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw z całego świata (spółek kapitałowych), które są właścicielami innowacyjnych rozwiązań z dziedziny energetyki lub z dziedzin powiązanych z tą branżą.

Rozwiązanie powinno znajdować się co najmniej na poziomie TRL 5, co oznacza zrealizowanie wstępnych testów w środowisku zbliżonym do rzeczywistego.

Projekty można zgłaszać przez cały rok. Najbardziej interesują nas technologie i produkty w zakresie energetyki odnawialnej i sprzedaży, ale jesteśmy otwarci na poznanie rozwiązań, produktów czy technologii w każdym zakresie związanym z energetyką lub mające potencjał na wykorzystanie w tej branży.

Proces akceleracji trwa od 6 do 9 miesięcy. W procesie akceleracji pomagamy weryfikować założenia dot. produktu lub technologii w środowisku przemysłowym, dzięki czemu twórca zyskuje „dowód poprawności” swoich założeń. Pomagamy dopracowywać model biznesowy i ew. pozyskiwać partnerów do dalszego rozwoju produktu lub technologii.

Wspólnie z uczestnikiem procesu akceleracji wypracowujemy formułę dalszego rozwoju produktu lub technologii. Dopuszczamy poniższe możliwości:

  • dalsza współpraca z Grupą PGE nad rozwojem rozwiązania, m.in. prowadzenie analiz i prac z wykorzystaniem narzędzi i infrastruktury Grupy PGE;
  • wspólne wdrożenie rynkowe rozwiązania;
  • zakup licencji na wyłączność;
  • udział kapitałowy;
  • inwestycja w spółkę;
  • Inne.